Opowiemy Ci jak zgubić oponkę na brzuchu!

, Tagi , ,

Oponka na brzuchu jest jedną z najbardziej irytujących rzeczy dla wielu osób. Jest brzydka, uciążliwa i w dodatku bardzo nie chce się z nami rozstawać. Utrata tkanki tłuszczowej z tej partii ciała jest niezwykle trudna i czasochłonna. Brzuch uznawany jest za najtrudniejszą część ciała do trenowania. Coś w tym jest. Niestety, oponki nie zniwelujemy zwykłymi ćwiczeniami na mięśnie brzucha. Z pewnością pomogą, lecz nie służą one całkowicie w utracie wagi. Więc jak zlikwidować uciążliwą oponkę z brzucha? Oto kilka porad.

Jak zgubić oponkę na brzuchu!?

To właśnie zbilansowane i odpowiednie odżywanie jest naszym najlepszym przyjacielem przy odchudzaniu. Przede wszystkim musimy wyrzucić z naszego jadłospisu wszelkie śmieciowe jedzenia, typu fast food czy mrożonki. To właśnie one są skupiskiem największej ilości tłuszczów i węglowodanów nieodpowiednich dla naszego ciała. Warto również zadbać, aby spożywać dziennie 5-6 posiłków, o tej samej porze. Niech nie będą to duże ilości. Można więc uznać, że zasadą dobrej diety są posiłki częste ale nie syte.

Musimy zadbać, aby dostarczać naszemu organizmowi dużą ilość białka, ponieważ to one pomaga w spalaniu tłuszczu i wspomaga budowę mięśni. Biały chleb jest Twoim wrogiem. Zawiera on dużą ilość węglowodanów prostych, które pomagają w rozwoju naszej nieszczęsnej oponki. Jednak nie każdy tłuszcz jest zły dla nas. Człowiek jest tak zaprojektowany, że musi dostarczać swojemu organizmowi tłuszcz. Muszą to być jednak tłuszcze nienasycone, takie jak: orzechy, białe sery, chude mięso, oliwa oraz ryby. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia bez źródeł węglowodanów, takich jak: makarony, ziemniaki czy chleb, to staraj się je jeść przed godziną 13. Dzięki temu Twoje ciało zamieni je na energię, którą możesz spożytkować przy ćwiczeniach.

Ogranicz posiłki!

Z czasem staraj się redukować ilość tych pokarmów. Jak już było wspominane, przyjacielem chudnięcia jest białko. Najłatwiej dostarczyć je można przez spożywanie jajek, białego mięsa (kurczak, indyk, polędwica wieprzowa) oraz ryby. Śniadanie można zastąpić koktajlem owocowym, zmieszanym z jogurtem naturalnym oraz orzechami. Dostarczy to dużą ilość białka naszemu organizmowi oraz zaspokoi głód na kilka godzin. Można również zrobić krok dalej i kupić białko serwatkowe i dodawać je do naszego koktajlu.

Pij dużo wody

Woda jest Twoim przyjacielem i jedynym słusznym napojem. Wszelkie inne, gazowane i słodzone powinny zostać zupełnie odstawione. Tak samo jest w przypadku soków. Są one słodzone, a cukier nie pomaga nam w chudnięciu. Jedz owoce, nie pij soków owocowych. Dodatkowo warto pić kawę. Zwykłą, czarną z małą ilością cukru lub bez. Dostarczy ona bardzo dużo energii naszemu organizmowi i wspomoże przemianę materii.

Dużo ćwicz a pozbędziesz się oponki na brzuchu!

Ćwiczenia są oczywiście wskazane. Jednak nie takie, które spowodują utratę czucia w całym ciele i nie pozwolą Ci stać. Muszą one doprowadzić do lekkiej zadyszki. Najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu, około godziny. Najlepsze ćwiczenia przy likwidowaniu oponki na brzuchu to bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Pomogą one w redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Musisz pamiętać, że z dnia na dzień nie stracisz wagi i oponki. Musisz wytrwać, a po pierwszym miesiącu, gdy wejdziesz na wagę i spojrzysz w lustro, z pewnością się uśmiechniesz i zauważysz różnicę. Nie trać czasu, zacznij ćwiczyć już teraz!

Poprzedni

Ćwiczenia na kaloryfer na brzuchu – ćwiczenia w domu!

Fasola – wartości odżywcze które dają radę!

Następny

Dodaj komentarz