Strona główna Fitness Jakie są najlepsze odżywki na masę

Jakie są najlepsze odżywki na masę

1984
0
PODZIEL SIĘ
Jakie są najlepsze odżywki na masę
Oceń wpis

Wielu sportowców, którym zależy na budowie masy mięśniowej, sięga po różnego rodzaju suplementy diety. Na rynku można znaleźć bardzo wiele tego rodzaju produktów. Jakie odżywki na masę najlepiej stosować, żeby osiągnąć optymalne efekty? Które składniki powinny zawierać?

Stara dobra kreatyna

Jest to jeden z najstarszych i najlepiej przetestowanych suplementów diety przeznaczonych dla sportowców. Jej działanie powoduje wzrost ilości wody w komórkach mięśniowych. Napięcie wewnątrzkomórkowe, które jest tym spowodowane, zostaje odczytane przez nasz organizm jako sygnał anaboliczny. Skutkiem jest wzrost masy mięśniowej, ale także siły i wytrzymałości. Przyjmowanie kreatyny powoduje widoczne powiększenie mięśni i umożliwia bardziej intensywne treningi. Kreatyna gwarantuje szybkie oraz wyraźnie odczuwalne efekty. Stosowana zgodnie z zaleceniami jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.

Białko zawsze i wszędzie

Odżywki zawierające białko zdecydowanie należą do najczęściej stosowanych. Wynika to z tego, że bardzo trudno jest dostarczyć organizmowi wszystkich odpowiednich aminokwasów z pożywiania. Istnieje wiele różnych odmian białka, które różnią się przede wszystkim źródłem pochodzenia, czasem wchłaniania oraz przyswajalnością. Każdy sportowiec rozbudowujący masę mięśniową powinien korzystać z tego typu suplementów dla osiągnięcia optymalnych rezultatów.

L-glutamina dla ciała i umysłu

L-glutamina to niezwykle ważny aminokwas, który stanowi główny budulec mięśni szkieletowych. Zapotrzebowanie na tę substancję rośnie u osób, które są bardzo aktywne fizycznie, na przykład intensywnie uprawiają sport. Przyjmowanie L-glutaminy powoduje zwiększenie syntezy białek oraz glikogenu w mięśniach. Dodatkowo powoduje również wzrost stężenia hormonu wzrostu. Pozwala to na znacznie szybszą regenerację i bardziej efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Aminokwasy pozytywnie wpływają także na kondycję mózgu i zdrowie psychiczne.

man drink protein shake
Fot, Depositphotos

Boostery testosteronu

Testosteron to hormon, który odpowiada za anabolizm i budowanie muskulatury. Boostery testosteronu pobudzają organizm do wzmożonej produkcji tego hormonu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że tego rodzaju odżywki są najbardziej skuteczne u mężczyzn po 30 roku życia. W przypadku młodszych osób poziom testosteronu jest w naturalny sposób wysoki. Dobre środki tego typu są bezpieczne i działają bardzo skutecznie. Należy jednak pamiętać, że z korzystaniem ze środków dopingujących zawierających testosteron wiąże się pewne niebezpieczeństwo. Jeśli jest przyjmowany w dużych ilościach, może to doprowadzić do upośledzenia naturalnej produkcji tego hormonu przez organizm.

O czym warto pamiętać?

Chociaż reklamy zachęcają do zakupu różnego rodzaju suplementów diety, przekonując o niesamowitych efektach działania, warto pamiętać, że na sukces kulturysty składa się przede wszystkim odpowiednia dieta oraz systematyczne treningi. Dieta musi dostarczać odpowiedniej ilości składników odżywczych we właściwych proporcjach. Ćwiczenia pozwalają na spalenie tłuszczu i wyrzeźbienie mięśni. Jeśli pamiętamy o tych dwóch elementach, również odżywki przyniosą bardzo dobre efekty. Nie warto również ryzykować zdrowia sięgając po niesprawdzone preparaty, które mają zagwarantować świetne rezultaty bez wysiłku

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.