Dieta a presja otoczenia

Tagi , ,

Dieta potrafi być naprawdę bardzo męcząca. Pomimo tego, że zawsze staramy się wybrać dla siebie taką, która najbardziej nam odpowiada często nie mamy na tyle silnej motywacji, żeby w niej wytrwać. Taka sytuacja często nasila się, kiedy mamy wokół siebie osoby, które niekoniecznie odmawiają sobie ulubionych posiłków. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam wygrać z presją otoczenia. Sprawdź!

Liczy się silna motywacja

Bardzo ważna jest świadomość tego, dlaczego przeszliśmy na dietę. Nieważne czy ma ona na celu zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, czy poprawę naszego stanu zdrowia. Ważne natomiast, żeby wiedzieć, że cel uświęca środki. Pomyślmy, że jeden kawałek ciasta, który proponują nam znajomi może zniweczyć miesiąc naszej ciężkiej pracy i zmusić nas do rozpoczęcia kuracji odchudzającej od początku. Myślmy o tym, że jeszcze miesiąc bez kalorycznych przekąsek pozwoli nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Nie zastanawiajmy się natomiast nad tym, jaki smak ma leżące przed nami ciasto – spójrzmy na nie, jako na puste kalorie, które mogą tylko zaburzyć naszą dietę.

Bądźmy asertywni, a nie defensywni

Defensywna postawa, która mówi innym „nie zjem tego ciastka, to istna bomba kaloryczna, a ja dbam o linię” wbrew pozorom może przynieść więcej szkody niż pożytku. W ten sposób nieświadomie wmawiamy gospodarzowi, że jego wypieki są dla nas złe, niedobre i za nic w świecie się ich nie tkniemy. Wzbudzi to jedynie chęć do udowodnienia nam tego, w jakim jesteśmy błędzie. Jak więc się zachować? Bądźmy zdecydowani, ale starajmy się odmówić tak, żeby nasza odmowa nikogo nie obraziła. Powiedzmy, że ciastko wygląda wspaniale i z chęcią skusisz się na nie jak zakończysz swoją kurację odchudzającą, a do tej pory zadowolisz się jedynie jego wyglądem. Takie luźne opinie na pewno pomogą twoim towarzyszom zrozumieć, że podchodzisz do siebie z dystansem, jednak twoje własne postanowienie jest ostateczne i nie dasz się przekonać.

Unikaj pewnych sytuacji

Jak wiadomo nikt nie jest z kamienia. Nawet najbardziej zatwardziali zwolennicy odchudzania siedząc w restauracji, w której unoszą się cudowne zapachy naszych, jeszcze niedawno ulubionych dań mogą się złamać. Zamiast chodzić po barach i fast foodach w celu towarzyskim zacznij unikać tego typu miejsc i co najważniejsze nie idź do nich w momencie, kiedy twój żołądek domaga się jedzenia. Co więcej zawsze miej przy sobie jakąś niskokaloryczną przekąskę, która pozwoli ci oszukać swój organizm i utrzyma cię w postanowieniu.

Poprzedni

Co to jest geranium?

Jak rozpocząć naukę parkour?

Następny

Dodaj komentarz