Dieta gwiazd Hollywood

Tagi , , , , , , ,

Dieta gwiazd Hollywood nazywana inaczej Dietą Pięciu Czynników i jest pomysłem  Kanadyjczyka Harleya Pasternaka. Dieta ta zrobiła rewolucję wśród gwiazd czerwonego dywanu. Jej zasady są proste, jasne, a sama kuracja nie jest czasochłonna. Zobacz, jakie efekty można osiągnąć i w czym tkwi jej sekret!

Główne zasady diety 5 czynników

Program diety to kombinacja odpowiednich metod odżywiania z treningiem. Dieta opiera się na liczbie 5, która obejmuje: 5 tygodni trwania kuracji, 5 posiłków dziennie, 5 składników w każdym jednorazowym posiłku, 5 dni tak zwanego oszustwa oraz 25 minut treningu każdego dnia. Efektem diety jest znaczna utrata wagi i wdrożenie do swojego codziennego życia odpowiednich nawyków żywieniowych, które będziemy kontynuować również po zakończeniu całej kuracji.

[AdSense-A]

Dieta gwiazd czyli 3 duże posiłki + 2 małe

5 posiłków dziennie obejmuje trzy główne posiłki oraz dwie przekąski. Najważniejszym z nich jest oczywiście śniadanie, które powinno być bogate w witaminy i węglowodany, czyli składniki dostarczające nam energię na resztę dnia. Autor ostrzega przed zbyt późnym jedzeniem kolacji, a nawet mówi o tym, że po godzinie 15.00 powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, co znajdzie się na naszym talerzu. Jeżeli chodzi o przekąski to powinny przybierać one formę niskotłuszczowych serków, owoców lub koktajli owocowych czy też jogurtów.

Posiłki w diecie gwiazd

5 składników, które powinno zawierać każde przygotowane przez nas danie powinno składać się z błonnika, zdrowych tłuszczy, węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, pełnowartościowego i co istotne niskotłuszczowego białka oraz napoju bez dodatku cukru. Dieta nie wymaga od nas skrupulatnego przeliczania kalorii, ale nie powinny one przekraczać 1400 dziennie. Co istotne raz w tygodniu możemy pozwolić sobie na odstępstwo od diety, czyli dzień błogiego oszustwa. Nie należy jednak zbytnio wykorzystywać tego przywileju, gdyż dzień przerwy od diety może dodać nam sił, ale w żadnym przypadku nie powinien być okazją do „zrekompensowania” sobie z nawiązką wcześniejszych wyrzeczeń.

Dieta gwiazd Hollywood a ćwiczenia

Autor diety twierdzi, że 50% sukcesu kuracji przyniosą nam ćwiczenia fizyczne. Zaleca on zestaw 5 ćwiczeń, które powinny być wykonywane 5 razy w tygodniu, a każde z nich ma trwać 5 minut. Dokładne instrukcje zawarte są w książce jego twórczości, która dostępna jest w polskich sklepach i nosi tytuł „The 5 factor diet”.

Przykładowe menu na jeden dzień trwania kuracji

Śniadanie: Omlet z 10 białek (bez żółtek) z dodatkiem płatków owsianych, mleka i plasterków jabłka

Przekąska: 100 ml chudego twarożku z dodatkiem kawałków ogórka, papryki i świeżej bazylii

Lunch: Grillowana pierś z kurczaka z sałatką z rukoli i pomidorków koktajlowych

Obiad: Sałatka z sałaty liściastej, tuńczyka, pomidorów i ogórków

Kolacja: Grillowany łosoś, sałatka z sałaty i pomidorków koktajlowych i sosu winegret

Poprzedni

Dieta baletnicy

Dlaczego oliwa z oliwek jest lepsza od oleju?

Następny

Dodaj komentarz