Dlaczego warto stosować płyn micelarny na co dzień?

Tagi

Płyn micelarny to jeden z największych hitów kosmetycznych ostatnich lat. Prawdziwa rewolucja w dziedzinie demakijażu – płyn micelarny 3w1, czyli tonik, mleczko i żel oczyszczający w jednym! To sposób na bezpieczne, delikatne, a zarazem skuteczne usuwanie make-upu. Dowiedz się, dlaczego warto stosować płyn micelarny na co dzień.

Po pierwsze: uniwersalność

Płyn micelarny to bardzo uniwersalny kosmetyk. Najczęściej pełni rolę mleczka do demakijażu, możemy stosować go nie tylko na skórę twarzy, lecz także na oczy, usta, szyję czy dekolt. Co więcej, świetnie radzi sobie z rozpuszczeniem i usunięciem nawet kredki czy tuszu. Ma lekkie działanie tonizujące, więc zastąpi także ten kosmetyk.

Po drugie: delikatność

Największą zaletą płynu micelarnego, którą docenią zwłaszcza właścicielki skóry wrażliwej i skłonnej  do podrażnień jest ta, że wspaniale usuwa wszystkie zanieczyszczenia bez zbędnego pocierania, więc nie prowadzi do powstawania zaczerwienień. Technologia miceli, na bazie których powstał płyn micelarny, po prostu przyciąga zanieczyszczenia, usuwając je bez żadnego wysiłku.

Po trzecie: działanie pielęgnujące

Płyn micelarny ma dodatkowo działanie pielęgnujące. Od tego, na jaki jego rodzaj się zdecydujesz, możesz oczekiwać innych rezultatów. Większość z nich jednak skutecznie nawilża i naprawia równowagę hydrolipidową skóry, a także odświeża. Płyn micelarny ma za zadanie utrzymać odpowiedni kwaśny odczyn skóry.

Po czwarte: przygotowuje do zastosowania innych kosmetyków

Codzienne przetarcie skóry wacikiem nasączonym płynem micelarnym to świetny pomysł, nawet jeśli nie zrobiłaś wcześniej makijażu. Płyn micelarny działa jak tonik, ustala odpowiednie pH i zmywa zanieczyszczenia, które naturalnie gromadzą się na twarzy (na przykład miejski kurz). Oczyszczenie to pierwszy krok do właściwej pielęgnacji i tylko czysta twarz jest w stanie przyjąć składniki odżywcze z innych kosmetyków.

Po piąte: nadaje się do każdej cery

Jeśli chcesz do codziennej pielęgnacji wprowadzić płyn micelarny, nie zastanawiaj się ani chwili! Ten wyjątkowy kosmetyk nadaje się do każdej cery. Obojętnie, czy borykasz się z przesuszaniem, przetłuszczaniem, nadwrażliwością i zaczerwienieniem, czy może z trądzikiem – płyn micelarny nadaje się do każdego rodzaju cery.

Po szóste: duży wybór rodzajów

Technologia miceli w każdym produkcie tego rodzaju jest taka sama, ale płyny micelarne mogą różnić się między sobą dodatkowymi składnikami. Dzięki temu masz bardzo duży wybór różnego rodzaju kosmetyków, idealnie dobranych do twoich potrzeb. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się płyn micelarny 3w1 marki Garnier. Ma kilka unikatowych odsłon, a każda z nich pomoże ci zadbać o twoją cerę. Zawierają wyjątkowe składniki, inne dla cery normalnej, inne dla nadwrażliwej, inne dla skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji.

Poprzedni

Wolnowar, szybkowar i parowar – czym się od siebie różnią?

Wpływ ginekomastii na chłopców i mężczyzn w różnym wieku

Następny