Ile gotować ziemniaki w mundurkach?

, 29 maja 2015 Tagi , , , ,

Mogłoby się wydawać, że gotowanie to coś bardzo prostego, ale tak naprawdę to we wszystkim, co robimy, obowiązują pewne zasady, których zasadniczo należy przestrzegać. Bez wątpienia nawet te najprostsze potrawy wymagają, aby zachować określone reguły. W przeciwnym przypadku nawet proste potrawy można zepsuć, a tymczasem gotowanie może być proste, o ile do tego gotowania podejdziemy odpowiednio. Przykładem ot chociażby gotowanie ziemniaków w mundurkach.

Czy mundurek ma sens?

Bynajmniej ktoś może powiedzieć, dlaczego mielibyśmy gotować ziemniaki w mundurkach skoro można przecież w sposób tradycyjny i w takim przypadku również smakują bardzo dobrze, a nie musimy przestrzegać żadnych dodatkowych zasad. Tymczasem jednak gotowanie ziemniaków w mundurkach jak najbardziej ma sens. W ten sposób, bowiem zachowujemy znacznie więcej witamin i składników odżywczych, tak ugotowane ziemniaki mają nieco inny smak, a poza tym świetnie nadają się do wszelkiego rodzaju sałatek. Tych natomiast pojawia się w różnego rodzaju poradnikach coraz więcej. Sałatka z ziemniakami ugotowanymi w sposób tradycyjny smakuje nieco inaczej, o czym oczywiście najlepiej jest przekonać się samemu. W ten sposób na własnej skórze zostaniemy doświadczeni, że gotowanie ziemniaków w mundurkach ma jednak swój sens.

Liczy się miękkość

Przystępując do gotowania ziemniaków w mundurkach oczywiście nie obieramy ich ze skórki, ale czynnością, którą musimy wykonać jest na pewno dokładne umycie każdego z ziemniaków. Potem wkładamy je do garnka i zalewamy wodą tak, aby były wszystkie zakryte. Podczas gotowania należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby żaden z ziemniaków nie znalazł się powyżej linii wody, a jeśli tak się stanie, to należy do garnka dolać nieco ciepłej wody. Pytanie w tym miejscu brzmi ile gotować ziemniaki w mundurkach? Czy czas ich gotowania jest taki sam jak przy tradycyjnym przyrządzaniu? Zasadniczo czas na pewno można uznać za zbliżony i tego należy się trzymać, aczkolwiek oznaką tego, że dany ziemniak jest już ugotowany jest popękana skórka. Oczywiście dla większej pewności jak najbardziej należy miękkość ziemniaka sprawdzić widelcem lub nawet wyjąć z wody, rozkroić go i sprawdzić w ten sposób czy jest już ugotowany.

Eksperymenty dodają smaku

W niektórych przepisach możemy znaleźć podpowiedzi dotyczące gotowania ziemniaków w mundurkach, dzięki którym ich smak może być jeszcze bardziej wzbogacony. Niektórzy do garnka z ziemniakami wkładają pokrojoną cebulę, kminek, łyżkę masła, wlewają nieco mleka, a następnie dopiero dodają wrzącej wody.

Inny smak ziemniaka w mundurku

Zasadniczo taki sposób gotowania ziemniaków w mundurkach nadaje im nieco innego smaku. Jeśli więc ktoś lubi przebywać w kuchni i jest to dla niego swoista zabawa, to jak najbardziej warto popróbować różnych sposobów na gotowanie ziemniaków w mundurkach jak również na różnych sposobów na inne potrawy. Być może odkryjemy w sobie prawdziwy talent kulinarny, ale zacząć musimy od prostych potraw.

Czy solić ziemniaki w mundurkach

Nie ma takiej potrzeby, ziemniaki w mundurkach są gotowane po to aby otrzymać charakterystyczny słodki smak. Poza tym solenie ziemniakó powoduje przedostawanie się do nich dużo sodu który szkodliwy jest dla zdrowia.

Poprzedni

Dla kogo dieta bezglutenowa?

Jak drastycznie schudnąć?

Następny

Dodaj komentarz