Jak bardzo szybko schudnąć?

, , Tagi , ,

Otyłość to problem dotykający wielu z nas. Jak mówią statystyki, coraz więcej osób zauważa u siebie problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Powody mogą być różne – można tu wymienić czynniki genetyczne, jednak w znakomitej większości przypadków, otyłość to wynik siedzącego trybu życia i złego odżywania.

Jak walczyć z otyłością?

Walka z otyłością nie jest łatwa. Odchudzanie to proces, któremu należy poświecić bardzo wiele uwagi, proces, który na pewno nie będzie błyskawiczny. Istnieją metody odchudzania zaprogramowane na dłuższy czas, wręcz na całe życie, jak i takie, które gwarantują utratę wagi w krótkim czasie, jeśli jednak zastanawiamy się, jak bardzo szybko schudnąć, powinniśmy wiedzieć o jednym. Utrata wagi w krótkim czasie nie będzie wielka. Nikt w krótkim czasie nie zrzuci kilkudziesięciu kilogramów, jednak zrzucenie kilku jest już jak najbardziej realne. Jak szybko zrzucić klika kilogramów? Warto pamiętać o działaniu wielotorowym.

Przyśpieszenie metabolizmu

Otyłość to w wielu przypadkach wynik zakłóconego metabolizmu. Przemiana materii jest wolniejsza, niż być powinna, a więc składniki spożywanego pokarmu, w części są magazynowane w organizmie i odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Chcąc schudnąć szybko, przede wszystkim należy przyśpieszyć metabolizm. Sposobów jest kilka. Warto rozważyć choćby tabletki, które powodują przyspieszenie metabolizmu, ale warto również użyć innych sposobów. Jeden z nich jest banalnie prosty – codzienne picie w dużych ilościach zwykłej wody. Każdy powinien wypijać codziennie około 2 litrów płynów, w cieplejszych miesiącach roku nawet ponad 3 litry. Picie wody, zamiast innych płynów, znakomicie wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Woda w organizmie pomaga pozbyć się toksycznych substancji, co daje bardzo pozytywny efekt. Jak mówią statystyki, samo picie dużych ilości wody mineralnej, pozwala zrzucić w ciągu tygodnia ponad kilogram wagi. Niewielkie starania a bardzo dobry wynik.

Odpowiednia dieta

Nie zrzucimy swojej wagi, jeśli nie postawimy na dobrą dietę. Wybór diet jest niemały, jednak nie można wybierać pierwszej, która nam się spodoba. Dieta musi być dostosowana do potrzeb i możliwości naszego organizmu i przez nas akceptowana. Każda przysporzy nam nieco problemów, wyjątkowo trudna będzie jednak czymś, z czego szybko będziemy chcieli zrezygnować. Odpowiednia dieta ma bardzo wielkie znaczenie. Jeśli nie mieliśmy jednak z tym tematem do czynienia, warto rozważyć wizytę u lekarza a najlepiej u dobrego dietetyka. Na pewno nie warto polegać na poleceniach innych osób, u których dana dieta się sprawdziła, pamiętając, że nie oznacza to, że sprawdzi się w naszym przypadku.

Ćwiczenia fizyczne

Chcąc schudnąć, oprócz zabiegów przyśpieszających metabolizm i zmiany diety, trzeba zadbać o aktywność fizyczną. Oczywiście nikt nie każe od razu uprawiać wyczynowych sportów, umiarkowany i regularny wysiłek fizyczny jak najbardziej jednak jest wskazany. Wysiłek fizyczny przyspiesza spalanie kalorii i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Osobom, które chcą schudnąć, można polecić różne ćwiczenia. Sprawdzi się bieganie, jazda na rowerze, pływanie, ale też trening na siłowni czy w podobnym miejscu. Tak jak w przypadku diety, rodzaj i poziom wysiłku fizycznego powinien być dostosowany do naszego stanu zdrowia i możliwości fizycznych.

Podsumowując

Sposoby na szybkie zrzucenie wagi nie istnieją. Na pewno nie należą do nich tabletki o cudownych właściwościach, gwarantujące błyskawiczne odchudzanie. Tego rodzaju tabletki najczęściej odchudzają tylko portfel. Jeśli chcemy szybko schudnąć, musimy działać wielotorowo. Przyspieszenie metabolizmu, odpowiednio dobrana dieta i większa aktywność, to recepta na sukces. Starając się, a przede wszystkim działając regularnie, z całą pewnością uda nam się zrzucić parę kilogramów wagi, efekty w odchudzaniu będą zaś motywacją do kolejnych starań.

Poprzedni

Ile kalorii ma pączek?

Sposoby na odchudzanie brzucha

Następny

Dodaj komentarz