Jakie są korzyści z rzucenia palenia?

Tagi ,

Nałogi to największa bolączka każdego człowieka. Większość z nas nie jest nawet świadoma co do tego że także i my wpadaliśmy w złe sidła nałogu. Dla większości społeczeństwa nałóg to tylko i wyłącznie narkotyki, alkohol czy też papierosy. W XXI wieku nałogiem może być również korzystanie z komputera, picie kawy czy też każda inna czynność którą wykonujemy systematycznie a nie jest konieczna. Oczywiście najbardziej szkodzącym nałogiem są wszelkiego rodzaju używki. Skupmy się więc na paleniu papierosów, ponieważ jest to uzależnienie najczęściej spotykane w naszym społeczeństwie.

Palenie papierosów a nasze zdrowie

Palenie papierosów z pewnością nie wypływa korzystnie na nasze zdrowie. Substancje zawarte w nikotynie oraz w dodatkach, które są głównym składnikiem papierosa mogą powodować poważne skutki uboczne. Niejednokrotnie, każdy z nas spotkał się z informacjami producentów o szkodliwości ich produktu. Jest to niezbędna informacja, która ma na celu uświadomienie palacza, że papieros, po który sięga może być powodem szeregu chorób a kończąc nawet nowotworze płuc. Oczywiście informacje nie są zamieszczane przez producentów z powodu troski o nasze zdrowie. Jest to wymóg odgórny narzucony przez ustawy panujące w prawie danego kraju. Palimy papierosy świadomi ryzyka czy więc uzależnienie jest ważniejsze od naszego zdrowia?

Oczywiście wielu palaczy liczy się z skutkami ubocznymi jednak nie potrafi wymóc w sobie tyle siły aby zerwać z nałogiem. Główną przyczyną, która nie pozwala nam pozbyć się nałogu jest przyzwyczajenie się naszego organizmu do nikotyny. Codzienna dawka, którą dostarczaliśmy naszemu organizmowi weszła w codzienny nawyk. Organizm oczekuje więc tej samej porcji kolejnego dnia. Jeśli nie dostarczymy mu odpowiedniej ilości nikotyny możemy odczuwać różne dolegliwości: trzęsienie rąk, omamy, zawroty głowy, gorączkę a nawet nudności.

Jak zerwać definitywnie z nikotyną?

Rzucanie palenia nie należy do najłatwiejszych zadań. Są osoby, które są w stanie przełamać własną psychikę i z dnia na dzień odstawić nikotynę na bok. Niestety w większości przypadków odczuwalne są zbyt silne dolegliwości, które towarzyszą odcięciu nikotyny organizmowi. Możemy oczywiście zerwać z paleniem na różne mniej drastyczne sposoby. Wielu producentów oferuje różnego rodzaju leki, które w swoim składzie zawierają nikotynę w umiarkowanych ilościach. Dostarczając więc nikotynę organizmowi w postaci tabletek jest z pewnością bezpieczniejsze dla naszych płuc niż palenie nikotyny. Oczywiście dawkę leków zawierających nikotynę musimy z każdym dniem zmniejszać, ponieważ kuracja lekami nie ma na celu zastąpienia tradycyjnego palenia. Nowoczesne koncerny farmakologiczne zaskakują nas coraz to nowszymi rozwiązaniami, które mają na celu walkę z paleniem. Różnego rodzaju plastry, tabletki, inhalatory. Również bardzo modną metodą stały się elektroniczne papierosy, które ładujemy specjalistycznym płynem z zawartością nikotyny. Są one z pewnością bezpieczniejsze niż zwykły papieros a dodatkowo mamy kontrolę nad siłą nikotyny, którą ładujemy nasz e-papieros.

Jakie są korzyści z rzucenia palenia?

Oczywiście korzyści z rzucenia palenia jest bardzo dużo. Najważniejszą z pewnością jest poprawa naszego zdrowia jak i również lepsza kondycja. Po odstawieniu nikotyny na bok na pewno zauważy wzrost naszej wagi ponieważ papierosy wysuszają nasz organizm. Jeśli towarzyszył nam tzw. „kaszel palacza” to możemy się spodziewać że w przyszłości on zniknie jeśli nasz organizm przywyknie do braku nikotyny w organizmie a nasze płuca się oczyszczą. Nie możemy również zapomnieć o aspekcie finansowym. Każdy z nas z pewnością wie jak bardzo kosztowny jest ten nałóg i ile pieniędzy w ciągu miesiąca można puścić z przysłowiowym „dymem”.

Poprzedni

Woda mineralna a źródlana

Metody odchudzania

Następny

Dodaj komentarz