Strona główna Jedzenie Najmniej kaloryczne produkty

Najmniej kaloryczne produkty

38205
1
PODZIEL SIĘ

Przechodząc na dietę oczywistym staje się, że musimy postawić na produkty zdrowe i jak najmniej kaloryczne. Kaloryczność kojarzy nam się najczęściej ze słodyczami, tłustymi smażonymi daniami czy też jedzeniem Fast-Food, jednak niska kaloryczność to temat, który od większości z nas wymaga większego zagłębienia się. Układając jadłospis na diecie redukcyjnej zwykle staramy ograniczyć ilość dziennie spożywanych przez nas kalorii oraz wyeliminować wszystkie produkty wysokokaloryczne zastępujące je tymi, które kalorii mają mało lub nie mają ich w ogóle. Przedstawiamy najmniej kaloryczne produkty, dzięki którym Twoje odchudzanie stanie się bardziej świadome i efektywne.

Pamiętaj, że na kaloryczność posiłków wpływa również metoda ich przygotowywania. Smażenie i pieczenie z dodatkiem tłuszczu podwyższa kaloryczność potraw, dlatego będąc na diecie warto postawić na dania przyrządzane na parze, na surowo oraz gotowane. To samo tyczy się sałatek i surówek. Należy mieć na uwadze, że dodanie do sałatki majonezu, oleju czy śmietany również podniesie jej ogólną kaloryczność.

Odchudzanie a niskokaloryczne napoje

Zacznijmy może od napojów. Pamiętaj o tym, że napoje gazowane oraz soki z kartonów wyróżniają się stosunkowo wysoką kalorycznością. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że producenci dla ulepszenia smaku i przyciągnięcia konsumenta dodają do napojów dużą ilość cukru oraz syropu glukozowo-fruktozowego. Najlepszym wyborem na diecie redukcyjnej okaże się więc woda mineralna.

Oprócz wody mineralnej możesz również pić kawę. Kawa jest napojem idealnym na odchudzanie. Dlaczego? Zawarta w kawie kofeina przyśpiesza procesy przemiany materii.

[colored_box color=”eg. blue, green, grey, red, yellow”]UWAGA! Podwyższenie procesów metabolicznych po wypiciu kawy w zależności od jej ilości i siły może jednak doprowadzić do intensywnego pobudzenia organizmu, zaburzeń snu i pamięci a także znacznie podwyższyć ciśnienie i przyczynić się do kołatania serca. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że zawarte w kawie alkaloidy przyczyniają się do wypłukiwania z organizmu cennych minerałów (wapnia, potasu, magnezu) oraz wykazują skuteczne działanie diuretyczne . Spożywane w nadmiarze mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu.[/colored_box] Najmniej kaloryczne owoce —>

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.