Strona główna Fitness Sprzęt do ćwiczeń w domu

Sprzęt do ćwiczeń w domu

6483
0
PODZIEL SIĘ
Sprzęt do ćwiczeń w domu
5 (100%) 1 vote

Planując trenowanie własnego ciała w domowym zakątku na pewno zastanawiasz się, jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto kupić. Polecamy kilka urządzeń, które pomogą Ci uzyskać wymarzone rezultaty w modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki. Obecnie nie każdy z nas dysponuje wystarczającą ilością czasu, żeby pozwolić sobie na regularne wizyty w klubach fitness, czy siłowni. Takie wypady niejednokrotnie pochłaniają nam zbyt wiele minut i energii – dojazd, przebranie, trening a potem znowu szatnia i prysznic – wo wszystko trwa nawet kilka godzin. W związku z tym wiele osób coraz częściej decydujemy się na zakup urządzenia, na którym swobodnie będziemy mogli ćwiczyć w domowym zaciszu. Poniżej prezentujemy listę i krótki opis produktów, które cieszą się największą popularnością. Sprawdź!

 

Czym się kierować podczas zakupu?

Przede wszystkim musimy określić na modelowaniu, których partii ciała zależy nam najbardziej. Drugą sprawą jest wyznaczenie ilości pieniędzy, jakie będziemy w stanie przeznaczyć na zakup sprzętu, a trzecia i ostatnia sprawa to wygospodarowanie miejsca, gdzie będzie stał nasz przyrząd. Osoby mieszkające w blokach mają w tym zakresie utrudnione zadanie, gdyż trudniej im znaleźć miejsce, w którym dany sprzęt będzie przechowywany, nie zagracając przy tym cennej przestrzeni. Kiedy już poradzimy sobie z tymi trzema podstawowymi kwestiami przychodzi czas, żeby zapoznać się z istniejącymi możliwościami.

Najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu

Podstawowym urządzeniem, które jest kupowane najczęściej jest rowerek stacjonarny. Trening na nim symuluje jazdę na rowerze, angażując głównie mięśnie dolnych partii ciała.Można swobodnie stopniować intensywność treningu w zależności od naszych indywidualnych potrzeb, a po drugie, w czasie jazdy można wykonywać inne czynności, np. czytać książkę lub oglądać telewizję, gdyż praca na nim nie wymaga dużego skupienia. Co istotne rower w bardzo małym stopniu obciąża stawy.Jedyną wadą tego urządzenia jest fakt, że zajmuje ono stosunkowo dużo miejsca.

Kolejnym urządzeniem do ćwiczeń w domu jest bieżnia. Na bieżni możemy uprawiać chód lub bieg, w zależności od własnych potrzeb i chęci.  Podczas treningu najbardziej zaangażowane są mięśnie dolnych partii ciała podobnie jak przy rowerku stacjonarnym. Niestety również, jak rowerek bieżnia zajmuje dużo miejsca i ciężko wygospodarować na nią odpowiednią ilość miejsca.

Na urządzenie typu wioślarz decydują się głównie mężczyźni. Trening symuluje wiosłowanie i angażuje do pracy wszystkie grupy mięśni w szczególności górnych partii ciała. Poza tym buduje wytrzymałość, przez co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić mięśnie bez nadmiernego powiększania ich. Co istotne ćwiczenia na nim nie obciążają stawów.

Ostatnim urządzeniem, jakie zaproponujemy jest orbitrek, czyli połączenie cech rowerka stacjonarnego, bieżni i stepera w jednym. Jego największą zaletą, jest fakt, iż trening na nim angażuje niemal wszystkie części ciała, dzięki czemu efekt odchudzania jest dość szybko widoczny. Systematyczny trening nie wymaga od nas poświęcania dużej ilości czasu, jednak jest dosyć intensywny. Minusem są również ceny, gdyż dobrej jakości orbitrek można kupić za cenę 2 tys. złotych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.