Jak przygotować się, żeby sen był zdrowszy?

Tagi , , , , , , , , ,

Zdrowy sen jest podstawą do tego, by cały organizm pracował prawidłowo. Podczas odpowiedniego odpoczynku ciało się regeneruje, poprawia się samopoczucie, wydajność i witalność. Niedobory natomiast mogą powodować szereg chorób. Jeżeli rano budzimy się z poczuciem zmęczenia, oznacza to, że należy popracować nad tym, by poprawić jakość snu.

W jaki sposób zapewnić sobie zdrowszy sen?

Przygotowania należy rozpocząć od sypialni. To, w jakich warunkach śpimy, ma nieoceniony wpływ na jakość odpoczynku. Najważniejszym punktem jest oczywiście łóżko. To w nim spędzamy 1/3 swojego życia. Warto wiec zainwestować w to miejsce, by rano wstawiać w dobrym nastroju, bez bólu i napięcia. Odpowiednia poduszka i okrycie to połowa sukcesu. Druga spawa to odpowiedni materac. Dzięki właściwemu podparciu nasze ciało jest w stanie się rozluźnić, uspokoić, właściwie odpocząć. Aby mieć gwarancję jakości warto wybrać uznaną markę materacy, która znajdziemy na stronie materacejeleniagora.pl

Godnym polecenia producentem materacy jest firma Hilding, która na polskim rynku króluje od 2001 roku. Charakteryzuje się ciągłym rozwojem, stawia na nowoczesne rozwiązania i technologie, ale równocześnie bazuje na dobrych tradycjach. Inwestując w materac, bardzo ważne jest zaufanie i pewność, że będzie nam on służył wiele lat w niezmienionym stanie, a to właśnie gwarantuje nam ta marka.

Dobry materac to taki, który indywidualnie dopasowuje się do ciała, ma wiele punktów jego podparcia. Dodatkowo odpowiednio układa się również podczas zmiany pozycji, co pozwala na nieprzerwany sen. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na to czy materac zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, absorbuje wilgoć i czy pokryto go antyalergiczną tkaniną. Materace firmy Hilding spełniają wszystkie podstawowe wymogi, ale również wyprzedzają konkurencję niezwykle bogatą ofertą, różnorodnością produktów, materiałów, z których powstają, a także nowoczesnością. Warto odwiedzić stronę https://sennamaterace.pl, aby móc wybrać najlepszy dla siebie produkt.

Jak higiena snu wpływa na nasze zdrowie?

Istnieje takie pojęcie jak higiena snu. Jest to szereg zasad dzięki, którym każdy jest w stanie poprawić swój komfort podczas nocnego odpoczynku. Wprowadzając ją we własne życie, wpłyniemy pozytywnie na swoje zdrowie oraz wydajność w ciągu całego dnia.

Kiedy już nasza sypialnia zostanie odpowiednio wyposażona w idealny materac, warto pokusić się o usunięcie z niej wszelkich sprzętów elektronicznych.

Kolejna rzecz to odpowiednia temperatura w granicach 17-19°C, wietrzenie, a także odpowiednie wyciszenie. Ciszę pomogą nam zachować zaciemniające zasłony czy rolety. Dodatkowo wpłyną one na ograniczenie wpływającego z zewnątrz światła.

Najzdrowszy czas snu to 7 godzin, tyle powinno wystarczyć do odpowiedniej regeneracji. Jeżeli kładziemy się i wstajemy o stałej porze, nasz organizm szybko się do tego przyzwyczaja.

Unikajmy alkoholu, powoduje on pobudzenie, a także zakłóca kolejne fazy snu. Równie źle może wpłynąć zbyt obfity posiłek zjedzony w późnych godzinach.

Ważne jest także to by dostarczyć sobie każdego dnia niezbędną dawkę ruchu, zwłaszcza jeśli nasza praca jest siedząca i wiele czasu spędzamy w zamkniętym pomieszczeniu. Ruch pomoże między innymi w odpowiednim natlenieniu organizmu.

Te podstawowe zasady wprowadzone do codzienności w krótkim czasie sprawią, ze nasze samopoczucie i zdrowie ulegną niesamowitej poprawie.

Poprzedni

10 fitnessowych pomysłów na prezent

Celiakia – co to za choroba i jak ją leczyć?

Następny

Dodaj komentarz