Rola kwasu jabłkowego w odchudzaniu

Tagi , ,

Jabłko to chyba najbardziej popularny w Polsce owoc. Jest nie tylko smaczny, ale także bardzo zdrowy. Z jabłek wytworzyć można wiele równie dobrych produktów – począwszy od konfitur, skończywszy na kwasie jabłkowym, który jest pomocny w odchudzaniu.

Kwas jabłkowy a ocet jabłkowy

Są często mylone, lecz tak naprawdę są zupełnie innymi produktami. Ocet jabłkowy również doskonale wpływa na efekty odchudzania. Możliwe jest przyrządzenie go samodzielnie, natomiast kwas jabłkowy można kupić.

Kwas jabłkowy – czym jest i jak powstaje?

Chociaż nazwa wskazuje na jabłka, kwas ten może zostać uzyskany także z rabarbaru, borówki, żurawiny, jarzębiny i innych owoców. Powstaje w wyniku metabolizmu węglowodanów. Stosowany jest w przemyśle spożywczym jako konserwant i emulgator kwasowości a także w przemyśle farmaceutycznym. Posiada znacznie wyższą kwasowość niż sok cytrynowy. W handlu ma postać granulowaną lub w formie kryształów w kolorach śnieżnobiałym i żółtawym.

Właściwości kwasu jabłkowego

Stężenie 3-5% kwasu może być stosowane na skórę jako środek bakteriobójczy na przykład przy występującym trądziku młodzieńczym. Cera staje się rozjaśniona, koloryt ujednolicony. Kwas jabłkowy dobrze nadaje się także do pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Kwas ma także dobre działanie w usuwaniu nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Większych stężeń roztworu użyć można do wygładzania skóry pięt i stup.

Kwas jabłkowy na odchudzanie

Przyjęty doustnie kwas mocno pobudza metabolizm. Wpływa na wydzielanie śliny, która zawiera wiele niezbędnych enzymów trawiących. Dodatkowo pobudza wydzielanie kwasów jelitowych na dalszych odcinkach układu pokarmowego. Kwas jabłkowy likwiduje także pasożyty i grzyby z układu pokarmowego. Wszystko to sprawia, że proces przemiany materii przebiega sprawniej, a co za tym idzie wspomagane jest odchudzanie. Już niewielkie stężenia kwasu są w stanie znacząco poprawić efekty odchudzania.

Ocet jabłkowy na odchudzanie

Ocet jabłkowy wspomaga odchudzanie, zawiera wiele cennych witamin oraz minerałów. Dobrze smakuje i jest zupełnie bezpieczny. Jest skuteczny w leczeniu wielu dolegliwości układu pokarmowego. Stymuluje procesy trawienne, pobudzając wytwarzanie soków trawiennych, dzięki temu nawet obfite i ciężkie jedzenie jak mięsiwo stanie się łatwiejsze do strawienia. Zbawiennym działaniem octu jabłkowego jest jego skuteczność w usuwaniu toksyn – oczyszcza organizm od środka. Pomaga w pozbyciu się trądziku. Zawiera duże ilości błonnika, które hamują nadmierny apetyt. Pomaga w leczeniu zaparć.

Kwas jabłkowy – gdzie kupić?

Zakup detaliczny nie jest raczej możliwy, lecz pozostają różnego rodzaju strony internetowe zajmujące się handlem na odległość. Warto wybierać apteki internetowe z odpowiednim certyfikatem. Dobre efekty daje także po prostu spożywanie jabłek lub rabarbaru w formie owocu, lecz bez zbędnej przesady.

Poprzedni

Dieta z sokiem pomidorowym

Zielone koktajle na odchudzanie

Następny

Dodaj komentarz