Dieta w czasie i po chemioterapii

Chemioterapia obok radioterapii to jedyne oficjalnie uznane metody leczenia nowotworów. Niestety obie metody nie są wolne od skutków ubocznych. W rezultacie organizm jest mocno osłabiony i potrzebuje szczególnej troski oraz wzmocnienia zarówno w okresie leczenia jak i bezpośrednio po nim. … Zobacz więcej »

Wpływ stresu na organizm

Rośnie społeczna świadomość dotycząca stresu. Coraz więcej chorób, w tym cywilizacyjnych, jakich wzrost obserwujemy w ostatnich latach, ma właśnie związek z nadmiernym przeżywaniem stresu. Wobec tego coraz więcej osób szuka ratunku. Niewielu z nas jednak jest w stanie zmienić swój … Zobacz więcej »

Często ignorowane objawy raka

Organizm człowieka jest jedną całością, stąd objawy niektórych chorób wcale nie muszą być oczywiste. Chociaż nadmierne zmartwienie o swoje zdrowie jest niepotrzebne, a diagnozowanie za pomocą internetu nikomu w niczym nie pomoże, to warto zwracać uwagę na niektóre objawy i … Zobacz więcej »

Czy rak to wyrok?

Wielu ludzi słysząc, że istnieje podejrzenie występowania u nich nowotworu od razu zaczyna bać się o swoje życie. W naszej kulturze pokutuje przekonanie, że nowotwór praktycznie równa się śmierci. Zaostrza to wszystko również przekonanie o fatalnej jakości służby zdrowia. W … Zobacz więcej »